חמוטל גורי – מספרת סיפורים לשינוי חברתי

ברוכים הבאים, ברוכות הבאות.

אני מספרת סיפורים, יועצת ומנחה למען שינוי חברתי ומנהלת קרן דפנה מייסודה של פרופ’ דפנה יזרעאלי ז”ל, הפועלת לקידום מנהיגות נשים וסדר יום פמיניסטי.

סיפורים היו מאז ומתמיד חלק משמעותי בחיי. זו הדרך הטבעית ביותר בשבילי לחשוב, להקשיב ולהתבטא. האהבה הזו לסיפורים והאמונה בכוח שלהם בתהליכים של זיכרון, החלמה, כינון זהות אישית וקבוצתית ויצירת קשרים משמעותיים, הובילה אותי לצאת למסע של גילוי ולמידה על השימוש בסיפורים במאמצים לשינוי חברתי.

אחרי כמה שנים של לידה, התנסות, פיתוח והנחיה של סדנאות, הגיע גם הבלוג הזה, המשלב בין הכתיבה שלי לבין האיורים של בני, דניאל גורי-דה לימא. לפעמים הטקסט נוצרראשון והאיור מנהל עמו דיאלוג, ולפעמים האיור בא ראשון לעולם, והטקסט מתהווה בהשראתו. כך או כך, הבלוג הזה הוא פרי של דיאלוג, של יצירה משותפת, ששואבת השראה ממקורות אישיים ואינטימיים מאוד, מסיפורי עם ומיתוסים ואגדות, מסוגיות חברתיות ופוליטיות ומא/נשים אמיצים/ות  ומלאי/ות עוז ורוח שפגשנו במהלך חיינו.

אני מאמינה בכל לבי ששינוי מתחיל במקום בו השתיקה נגמרת. באישי כמו גם בפוליטי. הפרה של השקט היא סוג של התרסה; נגד שיכחה, נגד השכחה והשתקה, נגד דחיקה הצידה של סיפורים שחייבים להיות מסופרים.

דמיינו, אם כן, שהבלוג הזה, הדף הלבן והנקי שנפתח כאשר מקישים/ות “צור רשומה חדשה”; הוא שטיח רך ליד אש מבוערת, או אולי כיכר עיר עגולה שבימה קטנה באמצעה, או כל תמונה העולה בדמיונכם/ן. ואתם/ן מספרי/ות הסיפורים. בקיצור, אנא ראו בדפים אלה הזמנה לקחת חלק בתהליכים של הפגת השקט ויצירה של סיפורים שמבקשים להביא שינוי. מזמינה אתכם ואתכן לטייל בין הרשומות כאן ובעיקר, לשתף בסיפורים שלכן ושלכם.

אשמח לספר יותר על סיפורים לשינוי חברתי: על סדנאות, הכשרות וקורסים ועוד דברים טובים! צרו קשר

לנייד: 052-5601859

או במייל: consult4good@gmail.com

storyteller2

2 Responses to חמוטל גורי – מספרת סיפורים לשינוי חברתי

  1. shoshuas says:

    לא מצאתי את הלחצן “צרי רשומה חדשה” …

    • שושי יקירה, זה היה כמובן ביטוי סמלי. אם את רוצה לפרסם כאן סיפור, שלחי אליי ואעלה אותו כרשומה אורחת. התארחו כאן בעבר סיפורים נפלאים.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s